KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIK İÇİN ÇUMRA’DAN AVRUPA’YA

SAĞLIK İÇİN ÇUMRA’DAN AVRUPA’YA

Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans ) tarafından kabul edilen ‘Cerrahi Müdahaleler Öncesi ve Sonrası Hemşirelik Bakımının AB Boyutunda İncelenip Öğrenilmesi ‘’ isimli Erasmus+ Mesleki Eğitim programı kapsamında öğrenciler  staj eğitimi için Polonya’ya gidiyor.

Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu projeye Kadınhanı Mustafa Büyükoflaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Özel Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yurt içi ortağıdır. Yurt dışından ise Kora Centrum, Copernicus Hastanesi,Swissmed Hastanesi, Polanki Hastanesi, Szpital Specjalistycny F Ceynowy Hastanesi proje ortağı olarak yer almıştır.

21  Temmuz 2015 ve 11 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleşerek olan staj çalışmalarına 36 öğrenci 5 öğretmen katılacaktır. Polonya’nın Gdansk şehrinde  3 haftalık staj eğitimi görecek öğrenciler, mesleki eğitimlerinin yanı sıra bulunduğu ülkenin tarihi ve kültürel yerlerini de gezecekler. Proje yönetici Mustafa ÖZTÜRK  “Bu tür AB değişim programlarının öğrencilerin gelecekteki iş yaşamlarına olumlu yansımalarının yanı sıra değişik kültür ve ülkeleri tanıma tecrübesinin öğrenciler üzerinde unutulmaz etkileri olacaktır.” dedi.

Okul Müdürü Mustafa ÖZTÜRK ve İngilizce öğretmeni Ali KOCABAŞ Polonya’nın Gdansk şehrine  17-19 Mayıs 2015 tarihlerinde  ön inceleme ziyaretinde bulundu. Yurt dışı ortağı  kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yaparak öğrencilerin sorunsuz bir staj dönemi geçirmesi için protokoller imzaladılar.

Mevlana MTALMevlana MTALMevlana MTALMevlana MTALMevlana MTAL

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı No40 Kat4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.