KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız, 5 Haziran'da yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız yayınladığı mesajında, " 5 Haziran Pazar günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı ilçemiz genelinde 33 okulumuzda, 81 salonda 8. Sınıf öğrencilerin katılımıyla sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirilecektir. Birinci bölüm 75 dakika olup, 50 sözel sorudan oluşmakta ve  09.30'da başlayacaktır. ikinci bölüm ise 80 dakika olup 40 sayısal sorudan oluşmakta ve  11.30'da başlayacaktır. Tüm planlamamızı tamamlayıp okullarımız öğrencilerini beklemektedir. Sınav günü velilerimiz öğrencilerine okul bahçesinin kapısına kadar eşlik edebilecekler. Sınav esnasında öğrencilerimizin motivasyonunu bozmamak için velilerimiz öğrencilerimizi  okul  bahçesi dışında bekleyecekler. Öğrencilerimiz sınava gelirken  nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgeleri, kurşun  kalem, silgi ve kalem traş ile gelecekler. Sınav günü Nüfus daireleri açık olup kimliği olmayan öğrencilerimiz nüfus dairelerinden kimlik belgelerini alabileceklerdir.  Öğrencilerimiz okula  cep telefonu veya çantalarını getirmeyecekler, bir adet şu şişesi getirebilirler.  Çocuklarımız için en uygun sınav ortamı hazırlanmıştır. Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanan sevgili öğrencilerimiz elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını alma zamanıdır. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, yenilikçiliğe dayalı araştıran, sorgulayan; milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır.Saygıdeğer veliler; bu sınavın,  bizlerin en değerli varlıkları olan çocuklarımız için  hayatta gireceği sınavlardan bir tanesi olduğunu unutmayalım. Daha bir çok sınavlara girecekler. Onun için bu sınav hayatın sonu değildir. Her şeyin telafisi vardır, yeter ki çocuklarımız sağlıklarını kaybetmesin. Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren siz   değerli veliler ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, LGS'ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere başarılar diliyorum"dedi.
Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız, 5 Haziran'da yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

06-06-2022

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı No40 Kat4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.