KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz´ün Tüm Eğitim Çalışanlarımıza Yönelik Göreve Başlama Mesajı...

Göreve Başlama Mesajı 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz´ün Tüm Eğitim Çalışanlarımıza Yönelik Göreve Başlama Mesajı...

                   İlçe Milli Eğitim Müdürün Mehmet ALTUNYALDIZ’ın Göreve Başlama Mesajı;

 

                           Değerli Öğretmen Arkadaşlarım ve Kıymetli Öğrencilerim, 

Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürü görevine 23 Ekim 2018 tarihi itibarı ile başlamış bulunmaktayım. Artık İnsanlığın gelişiminde önemli bir evre olan yerleşik toplumsal hayata geçişle birlikte, tarımın başlangıcı ve avcılık gibi önemli sosyal değişim ve gelişmelere tanıklık eden Çatalhöyük Neolitik Kenti ve Selçuklu devletinim başkenti Konya’mızın kadim ilçesi Çumra da böyle kutsal bir göreve atanmanın heyecanı ve mutluluğu içindeyim.  

Çumra Milli Eğitim Müdürlüğüne layık olabilmek için, bütün mesai arkadaşlarımla birlikte, üstün vazife şuuru ve anlayışı içerisinde, büyük bir  azim ve gayretle çalışacağımıza ve devraldığımız bu görevi ileriye taşıyacağımıza inancım tamdır.

 Bugüne kadar ilçemize hizmet etmiş tüm İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyorum. Dünyanın en değerli varlığı insana, eğitim hizmeti verirken; birlikte çalışacağımız tüm eğitim paydaşı arkadaşlarımın, bugüne kadar özverili ve gayretli çalıştıkları gibi, bugünden sonra da aynı şevk ve heyecanla çalışacaklarına, hep beraber güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum.

Bu görevin sorumluluğunun ne kadar ağır ve bir o kadar da onur verici olduğunun farkındayım. Bu ağır ve onurlu görevi samimiyetle yerine getirirken, önyargılardan uzak, eksiklerimizi tamamlayarak insanlarımızın vicdanlarını uyandırıp gönüllerine giden yolu bulacağımıza inanıyorum.

Eğitimde yeniliklere açık, şeffaf, katılımcı ve takım ruhuyla çalışarak; sürdürülebilir kalitenin oluşturulması büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için her zaman “Türkiye için, Dünya ile yarışan”, milli, ahlaki ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek hepimizin görevidir.

Etkin sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir yönetim anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim öğretim kalitesinin artırılması için ilçemizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışacağız.

      Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bizlere emanet eden değerli velilerimiz; çocuklarınızın emin ellerde olduğunu unutmayınız. Bizlerin görevi onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamaktır. Bu yolda bizlere destek olmanız gücümüzü artıracak ve başarıya ulaşmamızı kolaylaştıracaktır. Okullarımızın çocuklarınızı hayata hazırlayan mekânlar olarak sizlerin işbirliğine ve desteğine her zaman ihtiyacı vardır.

Geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler; Sizleri geleceğe hazırlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ebeveynlerinize ve öğretmenlerinize karşı saygıda kusur etmeyeceğinize, çalışıp başarılı olmak suretiyle onlara karşı görevinizi en iyi şekilde yerine getireceğinize inanmaktayım. Unutmayınız ki ülkemizin geleceği sizlerin ellerinde şekillenecektir.

“Kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız; müjdeleyiniz nefret ettirmeyiniz” inancından hareketle yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, sevgili öğrencilerimize, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum temsilcilerine Çumra halkına teşekkür ediyor hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                                                                                    

                                                                                  Mehmet ALTUNYALDIZ

                                                                                Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı No40 Kat4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.