KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından İdareci, Öğretmen ve Velilerimize Seminer Düzenlendi.

İlçemiz Belediye Düğün Salonu´nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde, Uzman Psikolog Özkan Şenol tarafından 15-16 Ocak 2015 tarihlerinde gündüz programında ilkokul-ortaokul ve liselerdeki  idareci-öğretmenlerimize "Sınıf Yönetimi",  akşam programlarında ise velilerimize "Farkındamısınız?" konu başlığıyla eğitim seminerleri verilmiştir.  
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından İdareci, Öğretmen ve Velilerimize Seminer Düzenlendi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Celalettin KIVRAK özetle;

“Günümüzde bilginin hızla değiştiği ve bilgiye ulaşmanın çok daha hızlı olduğu bir zamanda bizler bu bilgi ummanında yarınlarımız olan çocuklarımızı iyi birer uzman olarak hazırlamalıyız. Bize düşen bilgiye yön verebilmektir. Öğrencilerimize doğru bilgiye ulaşmanın yollarını gösterip doğru yönlendirebilmektir.”

 

 

Uzman psikolog Özkan ŞENOL özetle;

“Ebeveynler çocuk yetiştirme konusunda çoğu zamanda gerek bilgi açısından gerekse doğru ve etkili tecrübe açısından yoksun oldukları için zorluk çekmektedir. Ebeveynler bu zorluk esnasında doğru hamleleri yapamadıkları için çoğu zaman bu hamleler aile içi şiddete ve bağların, ilişkilerin zayıflamasına neden olmaktadır. Çocuğunu yakından tanıyan ebeveynler onlara nasıl davranacaklarını bilebilmekte, onların sorunlarına yapıcı ve çözüm odaklı yaklaşabilmektedir. Bu seminerlerde, ebeveynlere çocuklarla ilgili bilgiler verilecek ve çocuklarla iletişimde zorlandıkları durumlara ilişkin pratik çözüm önerileri anlatılmıştır.”

 

SeminerSeminerSeminerSeminerSeminerSeminerSeminerSeminerSeminerSeminer

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı Kat 4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92 447 12 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.