KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ALTUNYALDIZ, 20 Haziran'da yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız, 20 Haziran'da yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.   Milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız yayınladığı mesajında, " 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı ilçemiz genelinde 33 okulumuzda, 110 salonda 1 680 öğrencimizin gireceği sınav, sözel ve sayısal olmak üzere iki bölüm halinde gerçekleştirilecektir. Birinci bölüm75 dakika olup  09.30'da başlayacak ve 10.45'te sona erecek, ikinci bölüm ise 80dakika olup 45 dakikalık aradan sonra 11.30'da başlayıp 12.30'da sona erecektir.. Tüm planlamamızı tamamlayıp okullarımız öğrencilerini beklemektedir. Sınav merkezi tüm okullarımızda, sınav salonları dezenfekte edilmiş; ilgili okullarımıza dezenfektan, maske ve sınav görevlileri için eldiven verilmiştir. Sınav günü velilerimiz öğrencilerine okul bahçesinin kapısına kadar eşlik edebileceklerdir. Okullarımızda sınav öncesi öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize ve velilerimize sosyal mesafe kuralına uyma, maske takma ve Covid -19 hakkında bir bilgilendirme yapılacaktır. Daha sonra sınav görevlilerine, öğrencilerimize el antiseptiği verilecek ve maske dağıtılacaktır. Sınavda görevli öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimiz sosyal mesafeye uygun bir şekilde sınava alınacaktır. Çocuklarımız için en uygun sınav ortamı hazırlanmıştır. Sınava büyük bir azim ve gayretle hazırlanan sevgili öğrencilerimiz elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için çok çalıştınız. Şimdi ise kendinize güvenmek ve emeklerinizin karşılığını alma zamanıdır. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, yenilikçiliğe dayalı araştıran, sorgulayan; milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır. Bu duygu ve düşüncelerle, öğrencilerimizin yetişmesinde emek veren çok değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyor, LGS'ye girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sınavda görev yapacak tüm yönetici, öğretmen ve görevlilere başarılar diliyorum"dedi.  
Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet ALTUNYALDIZ, 20 Haziran'da yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

19-06-2020

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı Kat 4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92 447 12 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.