KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇUMRA'DA KARNE HEYECANI

  Çumra Abdullah Akbaş ilkokulunda Çumra kaymakamı sayın Hüseyin Ece, Belediye başkan vekili Osman Can, ilçe milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız, öğretmenler ve velilerin katılımıyla karne töreni düzenlendi.    
ÇUMRA'DA KARNE HEYECANI

 

ÇUMRA'DA KARNE HEYECANI

 

Çumra Abdullah Akbaş ilkokulunda Çumra kaymakamı sayın Hüseyin Ece, Belediye başkan vekili Osman Can, ilçe milli Eğitim Müdürü Mehmet Altunyaldız, öğretmenler ve velilerin katılımıyla karne töreni düzenlendi. 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi ile ilçemizde yaklaşık 13 bin öğrenci 3 aylık uzun tatil dönemine girdiler. 2019-2020 Eğitim öğretim yılı 9 Eylül'de başlayacak.

 

İlçe kaymakamımız sayın Hüseyin Ece yapmış olduğu açıklamada öğrencilerimizin dinlenmelerini, kitap okumalarını ve oyun oynamalarını tavsiye ederken bilgisayar ve telefondan uzak durmaları hususunda tavsiyelerde bulundu.

 

İlçe milli Eğitim müdürümüz Mehmet Altunyaldız yapmış olduğu açıklamada ise "Daha güzel bir geleceği inşa etme yolunda birlikte yürümekten onur duyduğum saygıdeğer idareci ve öğretmen arkadaşlarım, eğitimde hiçbir ferdin feda edilemeyeceği inancıyla yürüttüğünüz çalışmalarınız, emekleriniz için şahsım ve kurumum adına sizlere teşekkür ediyorum."

 

"Kıymetli veliler, Çocuklarınız için büyük fedakarlıklar yapıyorsunuz. Sizlerin desteği olmaksızın eğitimde başarıya ulaşmak mümkün değildir. Sizlere şunu hatırlatmak istiyorum. Başarının tek göstergesi karne değildir. Sevginizin karneye bağlı olmadığını sonuç ne olursa olsun onları sevdiğinizi yavrularınıza hissettirin. Tatilde çocuğunuzun dinlenmesine izin verin. Hayatta başarısını gösterebileceği başka alanlar da olduğunu fark etmesine imkan tanıyın. Farklı yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olun. "

 

"Sevgili öğrenciler; her anne ve babanın en büyük hayali evlatlarının okulda ve hayatın her alanında başarılı olmasıdır. Sizler bu bilinçle hareket ederek sorumluluklarınızın farkında olmalı ve hayatta en iyii şekilde hazırlanmak için elinizden gelen çabayı sarf etmelisiniz. Tatilde yapacağınız bu muhasebeyle, yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve dinlenmeyi hak ettiniz. Tatilde bol bol dinlenin, kendinize ve ailenize zaman ayırın, kitap okuyun, oyun oynayın, spor yapın. Sizleri bilgisayarın başında değil, hayatın içerisinde görmek istiyoruz ki Eylül'de dinlenmiş ve gelişmiş olarak enerjik bir şekilde karşımızda olasınız. "

 

 

 

Altunyaldız, son olarak, 'Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği hedef doğrultusunda yürümek üzere, yeni bir eğitim öğretim yılında buluşmak umuduyla, tüm idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimizin huzurlu bir tatil geçirmesini diliyor ve sizleri Allah'a emanet ediyorum' dedi.

 

19-06-201919-06-201919-06-201919-06-2019

 

 

 

 

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı Kat 4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92 447 12 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.