KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

60. Yıl Mehmet Yaymacı İlkokulumuzun Zeka Oyunları Atölyesi Açıldı.

        İlçemiz 60. Yıl Mehmet Yaymacı İlkokulunda ‘’Zekâ Oyunları Atölyesi .’’ törenle açıldı.  
60. Yıl Mehmet Yaymacı İlkokulumuzun Zeka Oyunları Atölyesi Açıldı.

 

60. YIL MEHMET YAYMACI İLKOKULU ZEKA  OYUNLARI ATÖLYESİ  AÇILDI .

        İlçemiz 60. Yıl Mehmet Yaymacı İlkokulunda ‘’Zekâ Oyunları Atölyesi .’’ törenle açıldı.

 

Açılış törenine İlçe Kaymakamı Hüseyin Ece, Belediye Başkanı Mehmet Oğuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin Kıvrak, Şube Müdürü Adem Doğan daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldılar.

 

       Açılıştan sonra Zekâ Oyunları Atölyesi misafirler tarafından gezilerek oyunlar hakkında bilgi alındı.

 

Okul Müdürü Mehmet Karabayır; Öğrencilerimizin derslerinde ve sosyal yaşamlarında gelişebilmeleri adına Zekâ Oyunları Atölyesini kurduk.

 

Çocukların   oyunlar vasıtasıyla öğrenemeyeceği hiçbir bilgi yoktur. Zekâ Oyunları, başta bilişsel gelişim olmak üzere bireyin tüm gelişim alanları üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Çocukların hayata açılan penceresi olan oyunlar vasıtasıyla onların strateji geliştirme, akıl yürütme, yaratıcılık, planlama, eleştirel düşünme, dikkat, görsel algı, ayırt etme, dil-sayı kavramı, hafıza, konsantrasyon ve şekil-uzay becerilerinde; bunun yanı sıra rekabet, yenilgiyi kabullenme, sebat, karar verme, ileriyi görme, motivasyon, girişimcilik ve özgüven gibi tutum ve davranışlarında pozitif yönde gelişmeler sağlanabilir.

 

          Zekâ Oyunları Atölyesi ile birlikte öğrencilerin problem çözme becerilerinin, hızlı ve doğru karar verme yeteneğinin, matematik becerilerinin gelişeceğini umuyoruz. Ayrıca, zekâ oyunları atölyesinin takım çalışması, centilmenlik ve saygı gibi değerleri de öğrencilerin karakterlerini oturtmalarında yardımcı olacağını düşünüyorum. Bütün sınıflar, kendilerine ayrılan saatlerde zekâ oyunları atölyesinden faydalanacaklar.

 

        Amacımız, öğrencileri internet, tablet ve bilgisayar bağımlılığından kurtarmaktır. Zeka oyunları  atölyesinde  12 çeşitten 154 oyun takımı  ve sınıf seviyelerine uygun 250 adet masal ve hikaye kitabı ayrıca hoşça vakit geçirmeleri için oyun aletleri bulunmaktadır.

 

       "Bu proje kapsamında öğrencilerimiz planlama, organizasyon, dikkat, odaklanma ve ayırt etme gibi zihinsel becerilerini geliştirmekle kalmaz aynı zamanda başladığı işi sonuna kadar devam ettirme azim, empati, direnme ve mücadele etme gibi kişilik gelişimi ile ilgili faktörleri kazanacaklardır. Zekâ oyunları aile bireylerinin kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Zekâ oyunları hafızayı güçlendirecek ilgi ve yeteneklerimizin doğrultusunda gelişmemize katkı sağlayacaktır."


      Kurum kültürü ve ekip ruhu çerçevesinde yapılan faaliyetlere destek olan mesai arkadaşlarıma, Okul Aile Birliği Yönetimine, zekâ ve akıl oyunları Atölyesinin oluşturulmasına maddi destek sağlayan, esnaflara, hayırseverlere ve katılımlarınızdan dolayı siz değerli katılımcılara teşekkür ediyorum. Dedi.

Program verilen kokteyle sona erdi. Katılımcıların büyük beğenisini topladı.

22-02-2018

 

22-02-201822-02-2018

22-02-201822-02-2018

 

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı No40 Kat4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.