KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ COŞKUYLA KUTLANDI

15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizi anma günü Cumhuriyet Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerinin Hazırlamış olduğu programda coşkuyla kutlandı.   Programa İlçe Kaymakamı Uğur KALKAR, Garnizon Komutanı Halil İŞLER, Belediye Başkanı Mehmet OĞUZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin KIVRAK, Daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ COŞKUYLA KUTLANDI

Programın açılış konuşmasını yapan Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet ALTUNYALDIZ konuşmasında; 15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, karalı ve dik duruşuyla Çanakkale’de, İstiklal Savaşında olduğu gibi tarih yazdılar ve darbecilere hadlerini bildirdiklerini, belirtti.

Selamlama Konuşmalarında; İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin KIVRAK “15 Temmuz sürecinde gençlerimiz üzerine düşen görevleri yerine getirmiş ölüm pahasına canlarını siper edip darbecilere yol vermemiştir” dedi.  Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet OĞUZ “Türkiye’ yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanan hainlerin 15 Temmuz gecesi harekete geçti, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır. Ordumuz,  Mehmetçiğimiz bizim gözbebeğimizdir.” dedi.  İlçe Kaymakamı Uğur KALKAR “Milletimiz, o gece tıpkı 717 yıl önce Söğüt’te, 563 yıl önce İstanbul da olduğu gibi, Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır. Milletimiz,  bu ülkeyi bölmek isteyen saldırganlara karşı Çanakkale de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuzda da aynı cevabı vermiştir.” dedi.

          Programda 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili şiirlerin okunmasının ardından, 15 Temmuz Demokrasi Zaferiyle ilgili belgeseller izlendi. Program şehitlerimizin anısına Fetih Suresinin okunması ve İlçe Müftüsü Bekir Yücel’in duası ile sona erdi.


26-09-201626-09-201626-09-201626-09-2016

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı No40 Kat4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.