KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇEMİZDE EBA TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

   Fatih Projesi bileşenlerinden EBA(Eğitim Bilişim Ağı ) nın  tanıtımı kapsamında Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda tüm okul müdürlerimize  24/02/2016 tarihinde saat 10:00 da  bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.  
İLÇEMİZDE  EBA TANITIM VE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 24-02-201624-02-2016

    Açılış konuşmasını yapan Çumra  İlçe Milli Eğitim  Şube Müdürü Hikmet Asar  konuşmasında  EBA nın  okulda, evde, kısacası ihtiyaç duyulan her yerde bilgi teknolojileri araçlarını kullanarak etkili materyal kullanımını destekleyip teknolojinin eğitime entegrasyonunu sağlamak olduğunu  ,EBA platformunda    MEB ve içeriklerini paylaşmaya gönüllü eğitim  firmaları  tarafından hazırlanan pek çok dijital kaynağın  EBA’da yayınlanarak  öğretmen ve öğrencilerin ürettikleri içerikleri sunma imkânı bulabileceklerini ve   böylece bilişim ağında  bir kaynak havuzu oluşturulup   öğrenmeye hevesli herkesin kullanımına sunulmuş olacağını, bunun da eğitimin kapılarının bütün insanlara açılıp  dört duvar dışında da gerçekleştirilmesine zemin sağlayacağını ve  EBA nın eğitim hayatın ayrılmaz bir parçası olacağını söyledi.

     Ayrıca EBA yı kullanan   Öğrencilerin ezberci zihniyetten kurtularak kendi başına karar verebilen ve kendi kendine öğrenebilen bireyler olmasını sağlayacağını, öğrencilerin  EBA çatısında buluşunca Türkiye’nin her bir köşesindeki akranlarıyla iş birliği yapabileceğini  ve ekip çalışmasını öğrenebileceklerini  bunun da  öğretmen merkezli eğitimden sıyrılıp öğrenci merkezli eğitimin hayata geçirilmesini daha da kolaylaştıracağını  böylece  ezberci zihniyetten uzak, iyi hazırlanmış kaynakları süzüp araştıran, yorumlayan ve bilgiden bilgi üretebilen bireylerin yetişebileceğini söyledi.

      Bununla beraber  velilerin  de çocuklarına verilen eğitimin niteliğini EBA üzerinden takip ederek görebileceğini , eğitimin iyileşmesine ve kalitesine katkıda bulunabileceklerini ve böylece eğitimde eskisinden daha fazla rol alabileceklerini  söyledi.

     Eğitimin  bütün aşamalarını kapsayan  EBA nın   katılımcıların     destek  vererek   daha da büyüyeceğini ve gelişeceğini söyledi ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını bitirdi..

      EBA tanıtımı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen fatih eğitmenleri  Nuri Akşamoğlu,Musa Ceren, Seyit Eser tarafından gerçekleştirildi.

      EBA tanıtımını yapan fatih eğitmenlerine ve katılan tüm okul müdürlerimize  teşekkür ederiz.

 24-02-201624-02-2016

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı No40 Kat4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.