KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL MÜDÜRLERİ İLE 1.DÖNEM DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

     İlçemiz de tüm okul müdürleriyle 18/02/2016 tarihinde saat 10:30 da maarif müfettişleri ile ilçemiz halk eğitim merkezi toplantı salonunda 1.yarıyıl değerlendirme toplantısı yapılmıştır.        Ayrıca aynı gün aynı yerde saat 13:30 da İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Celallettin Kıvrak başkanlığında da 2015-2016 eğitim öğretim yılı genel durum değerlendirmesi toplantısı yapılmıştır.      
  OKUL MÜDÜRLERİ İLE 1.DÖNEM DEĞERLENDİRME  TOPLANTISI  YAPILDI

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan  Fatih projesinin  öğrencilerimiz  ve öğretmenlerimiz için  önemli bir uygulama olduğundan ve  öğretmenlerimizin uzaktan eğitim yoluyla eğitimlere  katılmalarının yararlı olacağından    bahsetti. Ayrıca EBA sisteminin öğretmenlerimiz  ve öğrencilerimiz tarafından aktif olarak daha çok   kullanılması gerektiğini bunun için de  okul müdürlerinin öğretmenlerimizi   bu yönde  daha çok teşvik etmeleri  gerektiğini belirtti.

 

19-02-201619-02-2016

       İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Hikmet Asar   Haydi Konuş Bakalım liseler arası münazara yarışmasında 1.olan Mevlana ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğüne ve Haydi Bil Bakalım ortaokullar arası  bilgi yarışmasında 1.olan Üçhüyük Ortaokulu Müdürlüğüne  teşekkür ederek konuşmasına başladı. Temel Eğitim,Ortaöğretim,Mesleki ve Teknik Eğitim,Hayat Boyu Öğrenme ve Strateji Geliştirme Şubeleri ile ilgili yürütülmekte olan işler konusunda  okul müdürlerimizi bilgilendirdi.

         Ekip 42 Projesinin ilçemizde başarılı bir şekilde uygulandığını I.dönem  sonu raporlarından anlaşıldığı,Tubitak 4006 projesi için ilçeden sadece Yenisu ve Türkmenkarahüyük Ortaokullarının katıldığını , bu tür projelere katılımın artması gerektiğini belirtti.

        Avrupa Birliği Projeleri kapsamında 2015-2016 2.eğitim öğretim yılında Çumra Anadolu Lisesinin büyük bir atlım yaptığını  ve bu nedenle başta okul müdürü Emre Armutlukuyu olmak üzere projede emeği geçenlere teşekkür etti.Ayrıca Avrupa Birliği Projelerinde geçen yıl Avrupaya öğrencilerini götüren Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve  Sedat Çumralı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlüklerini kutladı.

        Bu yıl  Çatalhöyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlerinin Avrupa Birliği Projelerine  başvurularının bulunduğunu dile getirerek ilgili okul müdürlüklerini kutladı.

        Çumra Kaymakamı Sayın Uğur Kalkar´ın Çumra da  eğitim öğretim ile ilgili görüşleri  İlçe şube müdürümüz Hikmet Asar tarafından okul  müdürlerimize aktarıldıktan sonra toplantı  iyi dilek ve temennilerle sona erdi.

 

19-02-201619-02-201619-02-201619-02-2016

 

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı No40 Kat4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.