KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEVLANA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUKADDER GÜRSOY’A ZİYARET

MEVLANA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUKADDER GÜRSOY’A ZİYARET

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY’a ziyarete giden Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hemşirelik bölümü öğrencileri İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ali ÖZ , Okul Müdürü Mustafa ÖZTÜRK, Müdür Yardımcısı Osman KAYNAR ve görevli öğretmenler proje hakkında bilgi verdiler.

Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Kadınhanı Mustafa Büyükoflaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ortak olduğu ve Ulusal Ajans tarafından kabul edilen  "Cerrahi  Müdahaleler  Öncesi ve Sonrası Hemşirelik Bakımının AB Boyutunda İncelenip Öğrenilmesi    " konulu proje kapsamında 21 Temmuz- 11 Ağustos Tarihleri arasında Polonya’nın Gdansk şehrine gidildi. 36 öğrenci ve 5 refakatçi öğretmen ile birlikte proje ortağımız KORA`nın da katılımıyla gerçekleşti. Proje kapsamında  okul idarecileri ve projeye katılan 8 öğrenci Konya il Milli Eğitim Müdürü  Mukadder GÜRSOY’u  ziyaret ederek Proje hakkında bilgi vererek orada geçirdikleri süreçte kazanımlarını paylaştılar.

 Proje koordinatörü Mustafa ÖZTÜRK ” Polonyanın Gdansk şehrinde KORA Centrum Szkolen’de bir hafta eğitim  Swissmed,  Copernicus, Polanki ve Washerowa  Hastanelerinde öğrencilerimiz 15 günlük staj eğitiminde bulunarak cerrahi müdaheleler öncesi ve sonrası hemşirelik bakımını inceleme ve karşılaştırma olanağı bulmuştur.” dedi.  

Proje katılan öğrencilerden Seyhan ESENTÜRK“ Gittiğimizde proje ortağımız KORA tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandık. Daha sonra ise otelimize yerleştik. Polanki, Swissmed , Copernicus ve Wajherowa Hastanelerine ve hemşireler odasına  ziyaretlerde bulunduk. Küitürel amaçlı gezilerimiz oldu farklı kültürleri tanımak bize gerçekten çok şey kattı. Bol bol müze gezlerimiz oldu Almanya-Berlin gezimizde gittiğimiz medikal müze de gördüklerime çok şaşırmıştım. Daha sonra hastanelerde staj çalışmalarımıza başladık. Burada gördüklerim ve öğrendiklerim kendimi geliştirmem de çok katkısı olacağını düşünüyorum. İki ülke arasında ki Sağlık hizmetlerinin karşılaştırdığımda ise sağlık alanında artık daha geniş bir bakış açısına sahip olduğumu dile getirmek istiyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY “Bu tür projeler öğrencilerin ufkunu genişletmektedir. Öğrenciler yabancı dil konusunda da pratik yapma imkânı bularak dil öğrenmenin önemini kavramaktadırlar.” dedi.

 

 

Mevlana MTAL

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı Kat 4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92 447 12 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.