KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“SAĞLIK” İÇİN ÇUMRA’DAN AVRUPA’YA!

“SAĞLIK” İÇİN ÇUMRA’DAN AVRUPA’YA!

Mevlana MTAL Avrupa Birliği

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sedat Çumralı Kız Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan bir grup, 24 Ocak - 22Şubat tarihlerinde  Erasmus hareketlilik projeleri alanında sundukları, "Hasta ve Yaşlı Bakımı" konulu proje kapsamında Almanya´ya gidiyor.

30 kız öğrenci, 3 rehber öğretmen eşliğinde Almanya’da staj eğitimi görecek.

Proje çerçevesinde Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sedat Çumralı Kız Anadolu Lisesi ile  öğrenciler  Almanya’nın Berlin şehrinde  staj yapacak. Staja Çumra’dan 20 öğrenci ve 5 öğretmen katılacak. Çumra’dan 24 Ocak 2015´ te Almanya’ya gidecek gurup 22 Şubat 2015’te dönüş yapacak.

Ayrıca Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kabul edilen diğer projesi içinde 21 Temmuz 10 Ağustos 2015 tarihlerinde Cerrahi Müdahale ve Sonrası Hasta Bakımı konusunda Polonya’ya gideceklerdir.

            Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mustafa ÖZTÜRK, projenin öğrencilere büyük ölçüde katkı sunacağını belirterek, bu gezinin Avrupa´da başarılı olmuş, iyi uygulanmış tekniklerin burada da hayata geçirilmesi açısından önemli bir fırsat doğurduğunu söyledi. Gidilen ülkelerde eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklere katılacak olan öğrencilerin Türk kültürünü tanıtma ve diğer kültürleri tanıma fırsatını yakalayacaklarını ifade etti. Bu projelerin öğrencilerin motivasyonunu artırarak ufkunu açtığını ve mesleki gelecekleri açısından büyük faydalar oluşturacağını ifade ederek, bu tür proje çalışmalarının önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğinin altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı Kat 4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92 447 12 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.