KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYDİ KONUŞ BAKALIM MÜNAZARA YARIŞMASINDA ÇUMRA MEVLANA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BİR ÜST TURA YÜKSELDİ

Medeniyet Okulu projesi kapsamında hazırlanan Haydi Konuş Bakalım Münazara Yarışmasında Çumra´da ilçe birincisi olan Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi   yarışma ekibi 20 Nisan  2016 tarihinde ilde yapılacak olan  yarışmada ilçemizi temsil edecek.
HAYDİ KONUŞ BAKALIM MÜNAZARA YARIŞMASINDA ÇUMRA MEVLANA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BİR ÜST TURA YÜKSELDİ

Konya Mevlana Kültür Merkezinde yapılan yarışmaya öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra öğrencileri desteklemek ve motive etmek amacıyla Belediye Başkanı Dr. Mehmet OĞUZ, Başkan Yardımcısı Hüseyin ALAGÖZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin KIVRAK ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hikmet ASAR katıldı.

24.03.2016 tarihinde münazara yarışmasında ‘’Sivil Toplum Kuruluşları Sorunların Çözümünde Etkilidir’’ tezini savunan Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sivil toplum kuruluşlarının topluma kattığı faydalardan bahsederken Van depreminde göçük altından sağ olarak kurtarılan 252 vatandaşımızdan, mavi kapak toplama kampanyasıyla tekerlekli sandalyeye kavuşan 1600 kişiden, 1 yılda doğadan toplanan 630 ton pilden, sadece geçen yıl Konya’ya dikilen 32000 ağaçtan Arakan’a Somali’ye Filistin’e uzanan yardım ellerinden, ülkemizde zorunlu misafirlik yapan Suriyelilere sivil toplum kuruluşlarının verdiği destekten, ‘’Baba Beni Okula Gönder’’ kampanyasıyla yapılan 33 yurt ve 12 ilköğretim okulundan ve burada eğitim gören 15000 kız çocuğundan, dünyanın öbür ucundan Van’a sivil toplum kuruluşlarına yardım için gelen ASUZHİ MİYAZAKİ’den, Yeşilay’ın dipsiz kör kuyudan çıkardığı onlarca insandan, Mehmetçik cephede savaşırken onların her türlü ihtiyacını gideren Nene Hatunlardan, Kızılay’ın milyonlarca insana açtığı kucaktan, Lösev’in lösemili çocuklara verdiği umut ışığından, İHH Vakfı’nın Afrika’ya açtığı 6000 su kuyusundan, Osmanlı’nın temelini oluşturan Mevlana’nın kurduğu Mevlevilik anlayışından, Ahi Evran tarafından kurulan Ahilik teşkilatı ve Osmanlı Devleti’nde kurulan Lonca Teşkilatları’ndan ve Osmanlı’da kurulan 26000’den fazla vakıftan da bahsederek rakibi olan Cihanbeyli Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’ni  93 puanla mağlup etti.

                Çumra İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğü olarak yarışmada başarıları olan öğrencileri , Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünü  tebrik ediyor,ilde yapılacak olan bir sonraki yarışma için öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

06-04-201606-04-201606-04-201606-04-201606-04-2016

 

 

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı No40 Kat4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.