KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYDİ KONUŞ BAKALIM MÜNAZARA YARIŞMASI İL YARIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Medeniyet Okulu projesi kapsamında hazırlanan Haydi Konuş Bakalım  Münazara  Yarışmasında Çumra ilçe birincisi olan Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilçemizi Konya’da temsil ediyor.
HAYDİ KONUŞ BAKALIM MÜNAZARA YARIŞMASI İL YARIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Konya Mevlana Kültür Merkezinde yapılan yarışmaya öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra öğrencileri desteklemek ve motive etmek amacıyla Çumra  İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin KIVRAK ve Çumra   İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hikmet ASAR katıldı.

Yapılan münazara yarışmasında Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Gücün sözü etkilidir” tezini savundu.  Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dünyada tek rehberimiz olan Kur’an’ı-Kerim’in en büyük ve en güçlü olan rabbimizin kelamı yani gücün sözü olduğundan bahsederken "Gücün yoksa sözün uzar, güç sensen eğer sözün herkes tutar ." demeyi de ihmal etmedi.

Öğrenciler bilgi bir güçtür bilgilinin sözü geçer, sevgi bir güçtür sevilenin sözü geçer, adalet bir güçtür adil olanın sözü geçer, topluluk bir güçtür çoğunluğun sözü geçer diyerek görsellerle savunmalarını gerçekleştirdiler.

Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çeltik Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden daha yüksek puan alarak çeyrek finalde 20 Nisan  Çarşamba günü yarışmaya hak kazandı.

Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Çumra Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürlüğünü,yarışma ekibini  başarılarından dolayı tebrik ederiz.Ayrıca  çeyrek final yarışmasında da başarılar dileriz.

 

 

 

 

 

 

 

25-04-201625-04-201625-04-2016

 

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı Kat 4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92 447 12 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.