KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ HATİPLER MİNBERDE HUTBE OKUMA YARIŞMASINDA KONYA İLİMİZDE DERECEYE GİRDİK

      Konya genelindeki Anadolu İmam Hatip Liselerinde okuyan erkek öğrenciler arası düzenlenen Hutbe Okuma Yarışması, 04 Mart 2016 tarihinde il içi 2 farklı bölgede gerçekleşti.Yapılan Hutbe Yarışmasında  Çumra Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi MUSTAFA YAVAŞ 3. Olarak kayda değer bir başarıya imza attı.                  
GENÇ HATİPLER MİNBERDE HUTBE OKUMA YARIŞMASINDA KONYA İLİMİZDE DERECEYE GİRDİK

     Birinci Bölge Finali, Selçuklu Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde Şerafettin Camii’nde 16 okulun katılımı ile; İkinci Bölge Finali ise Karatay Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde 15 okulun katılımı ile Kadı İzzettin Camii’nde gerçekleşti.


    Yarışma törenlerine İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY’un yanı sıra İl Müftülüğü yetkilileri, il milli eğitim müdür yardımcıları, merkez ilçelerin ilçe milli eğitim müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

    Yarışmada İlçemiz Çumra  Anadolu  İmam  Hatip Lisesi Okul Müdürü Adem Doğan Sosyal etkinliklerin eğitim için öneminden ve çocukların kendi bireysel  kabiliyetlerini sergileyebilicekleri  bu tür yarışmaların önemli olduğundan bahsetti. Ayrıca okul olarak imkanlar dahilinde bütün sosyal etkinliklere öğrencileri yönlendirerek katılım sağladıklarını, kendileri için asıl amacın öğrencilerin bu tür ortamda bulunmalarının öğrenciye kazandıracağı duygular olduğunu , Konya’da ki yarışma da 3. olan öğrencilerinin başarısının kendinilerini gururlandırdığını ve diğer yarışmalarda öğrencilerinin daha büyük başarılara imza atacaklarına canı gönülden inandığını söyledi.

     Dereceye giren İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Mustafa Yavaş ise  okulumuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalıştım. Amacım birinci olmaktı ama 3. olmak ta benim ve okulum için değerli bir sonuç oldu dedi.

     İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz de okulumuzu ve öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

 11-03-201609-03-201611-03-201609-03-201609-03-201609-03-2016

 

 

 

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı Kat 4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92 447 12 06

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.