KONYA ÇUMRA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı

 

 

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NIN 95. YIL KUTLAMA PROGRAMI

 

ÇELENK TÖRENİ ÖNCESİ :

1-     İlçemizde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95.yılı 23 Nisan 2015 Perşembe günü kutlanacaktır.

2-     Bayram aynı gün saat 08.00’da başlayıp, saat 24.00’de sona erecektir.

3-     Okulların sınıfları ile bahçeleri, kurum ve kuruluşlara ait binalar, meskenler, işyerleri bayraklarla donatılacaktır.

4-     Merkez temel eğitim ve ortaöğretim okul/kurumlarının tüm idarecileri 1 erkek ve 1 bayan öğretmen ile (temel eğitimler bayrak ve flamaları ile birlikte) çelenk ve bayram kutlamalarına katılacaklardır. 

5-     Tüm mahallelerde (eski kasaba ve köy) bayram kutlamalarına temel eğitim okullarının bütün öğretmen ve idarecileri katılacaklardır.

ÇELENK MERASİMİ :

1-     23 Nisan 2015 Perşembe günü saat 09:30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Atatürk Büstüne çelenk konulmasına müteakip İstiklal Marşımız söylenecektir. 

2-     Çelenk düzeni İhsan Çetinkaya Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Bilal Seyran tarafından yapılacaktır.

3-     Çelenk törenini Okçu Şehit Mehmet Kefeli Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Nurettin Hüner yönetecektir. Sunucunun günün anlam ve önemini belirten kısa konuşmasından sonra; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunulacaktır.

4-     1 dakikalık saygı duruşunun ardından, Okçu Şehit Mehmet Kefeli Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Nurettin Hüner yönetiminde İstiklal Marşımız söylenerek, Bayrağımız; Merkez Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Faysal Barutcu yönetiminde 3 öğrenci eşliğinde göndere çekilecektir.

5-     İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin taşınması için Merkez Atatürk İlkokulu Sınıf Öğretmeni Erhan Polater yönetiminde bir kız bir erkek öğrenci görevlendirilecektir.

6-     Çelenk merasiminde Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait ses düzenin kurulması, İstiklal Marşının söylenmesi için, (bilgisayar, DVD vb.) Çumra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik ve Elektronik Öğretmenleri Süleyman Avcı ve Tamer Tongur tarafından sağlanacaktır. Ses düzeni bir saat önceden hazır duruma getirilecektir. Herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecektir.

KUTLAMALAR :

                Tüm temel eğitim (ilkokul ve ortaokul) kurumları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde hazırlayacakları proğramları kendi okullarında 23 Nisan 2015 Perşembe günü uygulayacaklardır. İlçe Merkezindeki tüm okullarda kutlamalar saat 10:00’da başlayacaktır.

ZİYARETLER:

22 Nisan 2015 Çarşamba günü saat 11:00’da temel eğitim okullarımız aşağıdaki makamları bir idareci ve bir öğretmen gözetiminde 3’er öğrenci ile ziyaret edeceklerdir.

 

a-Kaymakamlık Makamı            : Hürriyet İlkokulu

b-Garnizon Komutanlığı            : Şehit Koçak İlkokulu

c-Belediye Başkanlığı               : Merkez Atatürk İlkokulu

 

Bu program, görevlilere emir; diğer kuruluşlara ve sayın halkımıza davetiyedir.

                                                                                        KUTLAMA  KOMİTESİ

 

 

 

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Kutlamaları23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Kutlamaları23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Kutlamaları23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Kutlamaları23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Kutlamaları23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Kutlamaları23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İlçe Kutlamaları

 

 

 

İzzetbey Mahallesi Halit Oflaz Cad. Hükümet Konağı No40 Kat4 42500 Çumra / KONYA - 0332 447 18 92

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.